Pracovní právo pro personalisty

Kurz Pracovní právo pro personalisty byl zahájen v roce 2012, v roce 2016 bude otevřen jeho 5. běh.

Pracovní právo pro personalisty 2016

Katedra andragogiky a personálního řízení, Filozofická fakulta, Univerzita Karlova v Praze, bude v rámci programu celoživotního vzdělávání opět realizovat od ledna 2016 kurz Pracovní právo pro personalisty. Garantkou tohoto kurzu je vedoucí katedry PhDr. Renata Kocianová, Ph.D.

Kurz je zaměřen na pracovní právo jako významnou oblast efektivního personálního řízení, kromě zákoníku práce se orientuje na související právní předpisy, využívána je česká a evropská judikatura napomáhající účastníkům porozumění problematice a jejímu využívání v praxi, součástí kurzu je řešení praktických příkladů z personální praxe.

Odbornou garantkou a lektorkou kurzu Pracovní právo pro personalisty je Mgr. Romana Náhlíková Kaletová, advokát specializující se na pracovní právo, která od roku 2009 do roku 2014 spolupracovala jako advokát s advokátní kanceláří Randl Partners a v roce 2015 otevřela vlastní advokátní kancelář. Mgr. Romana Náhlíková Kaletová je autorem celé řady pracovněprávních odborných článků, je členem kolegia expertů Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů (AKV) a zakládajícím členem asociace advokátů specializujících se na pracovní právo – Czech Employment Lawyers Association (CzELA). Mgr. Romana Náhlíková Kaletová bude přednášejícím následujících tematických modulů: Základní pracovněprávní vztahy, vznik a změna pracovního poměru, DPČ a DPP; Skončení pracovního poměru; odpovědnost za škodu a osobní údaje v personalistice; Dovolená a překážky v práci (včetně mateřské a rodičovské dovolené).

JUDr. Nataša Randlová, partnerka advokátní kanceláře Randl Partners, která se specializuje zejména na pracovní právo a personalistiku, bude přednášet téma Přechod práv a povinností z pracovněprávních vztahů.

JUDr. Dominik Brůha, Ph.D., advokát se specializací na pracovní právo a právo ve zdravotnictví, zprostředkovatel a rozhodce kolektivních pracovněprávních sporů, bude přednášet téma Pracovní doba, doba odpočinku a homeoffice.

Mgr. Marie Janšová, vedoucí advokátka advokátní kanceláře Glatzová & Co., s.r.o., která se ve své praxi zaměřuje na pracovní právo, včetně
kolektivních pracovních vztahů, právní vztahy statutárních orgánů společností a ochranu osobních údajů, bude přednášet téma Odměňování, srážky ze mzdy a náhrady výdajů poskytované zaměstnanci v souvislosti s výkonem v práci.

Ing. Ditta Hlaváčková, partnerka společnosti Proxy, a.s., která se specializuje na daňové poradenství a účetnictví, bude přednášet
téma Daňová abeceda pro personalisty.

Mgr. Aleš Kalvoda, vedoucí inspektor Oblastního inspektorátu práce pro Ústecký kraj a Liberecký kraj, bude přednášet téma Zaměstnanost a inspekce práce.

JUDr. Hana Kadaňová, Ph.D., soudkyně u Obvodního soudu pro Prahu 4 se specializací na civilní právo (od roku 2006) a na pracovní právo (od roku 2014), bude přednášet téma Pracovněprávní spory.

Typ kurzu: profesní

Forma kurzu: prezenční

Požadavky pro zařazení do kurzu: ukončené středoškolské vzdělání s maturitou

Rozsah kurzu: kurz tvoří 10 modulů, celkem 40 vyučovacích hodin (1 modul / 4 vyučovací hodiny)